Stroje sportowe dla ministrantów!

15 grudnia 2017

W ostatnim czasie nasza wspólnota ministrancka wzbogaciła się o kilka kompletów nowych strojów sportowych zakupionych dla reprezentacji ministranckiej naszej parafii w Turnieju Służby Liturgicznej, który odbywa się cyklicznie w naszej Archidiecezji. Stroje będą służyły również w czasie innych rozgrywek.

Barwy strojów są biało-czarne, bluza bramkarza błękitno-czarna. W centralnej części koszulki znajduje się rycina z wizarunkiem bł. Doroty z Mątew - patronki naszej parafii. Na sercu umieszczone zostały słowa Papieża Franciszka, które wypowiedział do młodzieży w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku: "Przyszliśmy na ten świat, aby zostawić w nim swój ślad". Mają motywować chłopców do rywalizacji i pięknego przeżywania swojego życia.

Każdy komplet składa się z koszulki i spodenek. W komplecie znajduje się również bluza i spodnie dla bramkarza. Wszystko mieści się w torbie, która towarzyszyć będzie naszej drużynie w czasie rozgrywek.

Po raz pierwszy stroje posłużą ministrantom w czasie sobotniego (16 grudnia 2017) Turnieju, który odbędzie się w Bolszewie. Zapraszamy na stronę z aktualizacjami dotyczącymi turnieju.

Miejmy nadzieję, że nowe stroje zmotywują jeszcze bardziej drużynę naszych ministrantów wszak "nie szata zdobi człowieka", więc i dobrym piłkarzem jest się nie dzięki strojom, ale dzięki umiejętnością i wytrwałej pracy!

Cisza jest głosów zbieraniem.

Cyprian Kamil Norwid

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.091515064239502