Stygmatyczka, żona, matka, pielgrzym, rekluza...

26 czerwca 2019

25 czerwca w naszej parafii obchodzimy uroczystość odpustową. Tegorocznej mszy świetej przewodniczył Ks. Prałat Henryk Kilaczyński, proboszcz parafii św. Ignacego Loyoli w Gdańsku Starych Szkotach. W homilii przypomniał życie naszej błogosławionej pomorzanki, której życie przypadło na dobę kończącego się średniowiecza. Kaznodzieja zachęcił, aby z Bł. Doroty czerpać inspirację do codziennego życia naśladując ją w prostej pobożności ukochania Eucharystii, pielgrzymowania i wypełniania obowiązków stanu.

Po mszy świętej nastąpiła procesja w związku z trwającą tradycyjną oktawą Bożego Ciała.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Pana Bogusława Olszonowicza.

Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.

Łk 2,33-35

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
145 0.15182185173035