Zmiany księży w parafii

20 czerwca 2020

Drodzy!

Od kilkunastu dni wiemy, że Ksiądz Arcybiskup przyjął prośbę Księdza Proboszcza Zygmunta i zwolnił z obowiązków proboszcza naszej parafii kierując do posługi w Nadolu, gdzie będzie pełnił funkcję Rektora Kościoła św. Augustyna. Od 1 lipca Arcybiskup Metropolita Gdański mianował proboszczem Parafii Bł. Doroty z Mątew Ks. Kanonika Adama Kołkiewicza, który dotychczas posługiwał w Parafii Matki Bożej Fatimskiej na Gdańskiej Żabiance. 

Zapraszamy na Mszę Świętą, w czasie której podziękujemy za 10-letnią posługę Księdza Proboszcza. Zgodnie z życzeniem Ks. Zygmunta zapraszamy w niedzielę, 28 czerwca, na g. 18.00 do górnego kościoła. 

Ksiądz Arcybiskup dokonał również zmian wikariuszowskich. Zgodnie z przyjętym zwyczajem po trzech latach pracy z naszej parafii odchodzi Ks. Krzysztof Sieniawski, który będzie pracował od 1 lipca w Parafii św. Michała Archanioła w Starzynie. Do naszej wspólnoty został skierowany Ks. Andrzej Lojtek, dotychczasowy wikariusz Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance.

Wszystkich, którzy chcą wspólnie pomodlić się na zakończenie 3-letniej posługi Ks. Krzysztofa zapraszamy na Msze Świętą w poniedziałek, 29 czerwca, o g. 18.00 do górnego kościoła.

Milcz albo powiedz coś takiego , co jest lepsze od milczenia.

Pitagoras

Najnowsze filmy

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
122 0.10480690002441