Witamy nowych księży

1 lipca 2020

Z dniem 1 lipca w naszej parafii rozpoczynają pracę nowi księża:

Ks. Kanonik mgr inż. arch. Adam Kołkiewicz - nowy proboszcz naszej wspólnoty parafialnej. Urodził się 8 września 1977 roku. Święcenia kapłańskie przyjął 13 czerwca 2009 roku. Pierwszą parafią Ks. Adama była Parafia św. Bernarda w Sopocie. Następnie podjął posługę w Parafii Matki Bożej Fatimskiej w Gdańsku-Żabiance. Pełni szereg funkcji w naszej Archidiecezji: jest Archidiecezjalnym Konserwatorem Zabytków, Członkiem Komisji Sztuki Sakralnej w Archidiecezji Gdańskiej, Koordynatorem ds. informatyzacji Archidiecezji Gdańskiej, Opiekunem Archidiecezjalnego Muzeum w Gdańsku-Oliwie, a także członkiem Kimisji Wizytacyjnej i Rady Funduszu na Rzecz Budowy Kościołów w AG. 

Ks. mgr Andrzej Lojtek - nowy wikariusz naszej wspólnoty parafialnej. Pierwszą i jedyną jak do tej pory parafią Ks. Andrzeja było Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Gdańskiej Żabiance. Tam poza przygotowaniem do przyjęcia sakramentów podjął pracę z grupami służby liturgicznej ołtarza, opiekował się Kręgami Domowego Kościoła, a także energicznie zaangażował się młodzieżową gałąź oazy Ruchu Światło-Życie. W tym maryjnym sanktuarium spotkał również Wspólnotę Rodziców po stracie dziecka, której patronką jest Bł. Doroty z Mątów.

Życzymy Księżom błogosławieństwa Bożego i opieki Bł. Doroty!

Uroczyste przywitanie i wprowadzenie nowego Księdza Proboszcza, odbędzie się w najbliższą sobotę, 4. lipca, podczas mszy św. o g. 18.00 w górnym kościele. 

foto/Parafia MB Fatimskiej w Gdańsku

Pod wieczór życia będą cię sądzić z miłości.

św. Jan od Krzyża

Polecamy

Używamy plików cookies Ta witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności i plików Cookies .
Korzystanie z niniejszej witryny internetowej bez zmiany ustawień jest równoznaczne ze zgodą użytkownika na stosowanie plików Cookies. Zrozumiałem i akceptuję.
119 0.077434062957764