Grupy muzyczne

• opiekun:
  • spotkania: czwartek 20:00

Początki

Jesienią 1997 roku zrodził się pomysł założenia zespołu muzycznego przy naszej parafii. Jego założycielem i jednocześnie pierwszym opiekunem był ksiądz Wiesław Srogosz.

Zespół powstał w składzie: Danuta Rusiecka, Teresa Janczewska, Iwona Zadrożna, Michał Majewski, Robert Podleś, Darek Trojanowski, Marek Żukowski i przyjął nazwę "DOROTIS". Do zespołu kolejno dołączali: Piotr Małuszek, Asia Chylińska, Żywilla Okła, Piotr Chyliński, Asia Mulart, Rafał Załęski, Piotr Sulewski.

Działalność

Przez okres 10 lat swojego istnienia zespół regularnie ubogacał muzyką niedzielne msze święte, nie tylko w rodzimej parafii. Współorganizował nabożeństwa i spotkania modlitewne związane z kalendarzem liturgicznym oraz poświęcone szczególnym wydarzeniom z życia Kościoła - adoracja przy grobie Pańskim, wspólne śpiewanie kolęd, festyny parafialne i inne.

"DOROTIS" zawsze był mocno wspierany przez swoich duchowych opiekunów, a byli nimi kolejno: ks. Wiesław Srogosz, ks. Ludwik Kowalski, ks. Jerzy Skiba, ks. Wojciech Paszko i ks. Piotr Liszewski . Wszystkim osobom, które "orbitując" wokół zespołu wspierali nas, a w szczególności naszym rodzinom, składamy gorące podziękowania i prosimy o wyrozumiałość i cierpliwość - szczególnie podczas prób przedłużających się do późnych godzin nocnych.

Człowiek jest doskonałością świata, Duch jest doskonałością człowieka, miłość jest doskonałością ducha, caritas zaś - miłość Boża - jest doskonałością miłości

św. Franciszek Salezy