Szkoła Maryi

Ikona Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła

Wspólnota Szkoły Maryi jest owocem rekolekcji Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła (rekolekcje odbywają się w naszej parafii co 3 miesiące.) Misją Szkoły Maryi jest przyprowadzanie ludzi do poznania i doświadczenia pełni życia w Jedynym Bogu, dojrzałości chrześcijańskiej i do służby w Kościele. Szkoła jest konkretną formacyjną propozycją dla każdego! Nasza szkoła to nie tylko "nauka", to doświadczenie, to przyjaźń, to coraz szersza wizja, to odkrywanie nowej perspektywy.
 Wspólnota gromadzi osoby w różnym wieku, o różnym doświadczeniu duchowym, małżeństwa, single, poszukujących formacji chrześcijańskiej i relacji z Bogiem.
 Na spotkaniach Wspólnoty studiujemy Słowo Boże, dzielimy się naszym doświadczeniem duchowym i modlitewnym, uwielbiamy Boga, modlimy się za siebie nawzajem, uczymy się miłować bliźnich i naśladować Chrystusa.

W każdy pierwszy czwartek miesiąca spotykamy się na wspólnej adoracji i modlitwie uwielbienia. W pierwszą niedzielę miesiąca przygotowywujemy liturgię i bierzemy aktywny udział w Eucharystii o godzinie 18.00. Po Mszy Świętej podczas adoracji Najświętszego Sakramentu - spotkania z Jezusem, za wstawiennictwem Maryi - Jego i naszej Matki, powierzamy mu naszą codzienność.

Obecnie opiekunem Wspólnoty jest ks. Proboszcz Adam Kołkiewicz, spotykamy się co czwartek o 19:00 w bibliotece.
Moderatorem Wspólnoty jest Olga Voyczuk.

Serdecznie zapraszamy na spotkania każdego!

Nie powinniśmy kochać ludzi na tyle, aby dla nich kochać ich występki.

św. Augustyn