Żywy Różaniec

"Modlitwa różańcowa jest modlitwą człowieka za człowieka; jest modlitwą ludzkiej solidarności, modlitwą wspólną odkupionych, która odbija w sobie ducha i intencje pierwszej z odkupionych, Maryi, Matki i obrazu Kościoła; jest modlitwą za wszystkich ludzi świata i historii, żywych i umarłych, powołanych do tworzenia wraz z nami Ciała Chrystusa i do stania się wraz z Nim współdziedzicami chwały Ojca". (Jan Paweł II)

Wspólnota Żywego Różańca w naszej parafii liczy 8 róż różańcowych:

1. Róża Błogosławionej Doroty - zelatorka Pani Jadwiga Mickiewicz
  2. Róża Św. Teresy od Dzieciątka Jezus - zelatorka Pani Regina Kaim
  3. Róża Św. Jadwigi - zelatorka Pani Zofia Zygmuntowicz
  4. Róża Św. Jana Chrzciciela - zelatorka Pani Kamila Smoleń (Szadółki)
  5. Róża Błogosławionego Jana Pawła II - zelatorka Pani Erika Gawor
  6. Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki - zelatorka Pani Urszula Pyzik
  7. Św. Rodziny z Nazaretu - zelatorka Pani Jolanta Damrath, zastępująca Pani Katarzyna Chodkiewicz.
  8. Róża Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa.

Spotykamy się w każdą środę o 17:30 na wspólnym różańcu, kiedy wszyscy możemy składać nasze prywatne intencje modlitewne oraz na wieczornej Mszy Św., a także w każdą Pierwszą Sobotę Miesiąca o 7:30 na modlitwie różąńcowej, o godz. 8:00 na Mszy Św. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi a po Mszy na 15 minutowym rozważaniu.

Najstarszą Różą jest Róża Bł. Doroty. Róża Błogosławionego Jana Pawła II (modlitwę rozpoczęła dnia 13 maja 2013 roku we wspomnienie NMP z Fatimy);  Róża Błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki, która modlitwę rozpoczęła dnia 11 stycznia 2014 roku, a uroczyście złożyła przysięgę różańcową dnia 1. lutego 2014 r. w 1-Sobotę miesiąca w wigilię Święta Ofiarowania Pańskiego (MB Gromnicznej) najmłodsza róża Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi Chrystusa. Najmłodsza Róża jest owocem działalności i zaangażowania w życie parafialne Wspólnoty Krwi Chrystusa. Jest to piękna modlitwa która teraz już gromadzi ok. 140 osób, które codziennie odmawiają Różaniec w intencjach papieskich, a także prywatnych: za parafię, rodziny, chorych i potrzebujących i za siebie nawzajem.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy Różańcem.

Opiekunem jest ks. Proboszcz Adam Kołkiewicz

Ale są takie krzyże ogromne, gdy kochając za innych się kona To z nich spada się, jak grona wyborne w Matki Bożej otwarte ramiona.

ks. Jan Twardowski