Ruch Światło-Życie (oaza)

Oaza dziecięca i młodzieżowa

Ruch Światło-Życie, czyli tzw. Oaza, to grupa, w której miejsce znajdzie każdy od I klasy szkoły podstawowej do wieku studenckiego. Ale spokojnie… nie spotykamy się wszyscy w jednej grupie z tak zróżnicowanym wiekiem. Wszystko jest podzielone zgodnie z wiekiem:

Oaza Dzieci Bożych

Odkrywamy Pana Boga zarówno w otaczającym nas świecie, Kościele, ale także w samym sobie oraz drugim człowieku. Dowiadujemy się coraz więcej i pogłębiamy swoją wiarę. Poznajemy swoją ogromną wartość jako Dzieci Boga. Na naszych spotkaniach nie brak aktywności czy zabaw integracyjnych. Poznajemy sakramenty oraz Słowo Boże.

Spotkania ODB dla dzieci od I do VI klasy szkoły podstawowej odbywają się
w środy o 17:00
lub soboty o 10:00 w kawiarence parafialnej

Oaza Nowej Drogi

Na spotkaniach poznajemy naszą wiarę oraz pogłębiamy ją. Stawiamy pytania (nie zawsze łatwe) i szukamy na nie odpowiedzi. Odkrywamy wartość wspólnoty, dzięki której nie musimy przeżywać swojej wiary w samotności. Odkrywamy Boga w sobie samym, drugim człowieku, w otaczającym nas świecie, Słowie Bożym. Odkrywamy na nowo wartość i sens sakramentów. Poznajemy charyzmat Ruchu Światło-Życie oraz metodę Ewangelicznej Rewizji Życia. Spotkamy Żywy Kościół.

Spotkania OND dla młodzieży od VI do VIII szkoły podstawowej odbywają się
we wtorki o 18.00 w kawiarence parafialnej.

Oaza Nowego Życia

Poznajemy na nowo kerygmat oraz „Dziesięć kroków ku dojrzałości chrześcijańskiej”. Zagłębiamy się w liturgię oraz Słowo Boże. Poznajemy lepiej Kościół i jego historię. Wspólnie szukamy odpowiedzi na trudne pytania, wzajemnie umacniając się w wierze. Poznajemy lub doskonalimy Namiot Spotkania. Dążymy do bycia wolnym, dojrzałym człowiekiem, narodzonym na nowo w Chrystusie.

Spotkania ONŻ dla młodzieży (dla uczniów szkoły średniej) odbywają się w poniedziałki o 18:00
w salce św. Józefa (wchodzimy przez kawiarenkę parafialną).

Spotkania ONŻ dla studentów odbywają się
w czwartki o 20:00 w kawiarence parafialnej.

Opiekę duchową nad Oazą w naszej parafii sprawuje ks. Andrzej Lojtek

Więcej informacji o Ruchu Światło-Życie w naszej archideicezji znajdziesz na stronie: https://gdansk.oaza.pl/

Sumienie - to świadomość, że istnieje w człowieku trybunał wewnętrzny.

Immanuel Kant