Wspólnota Krwi Chrystusa

Przeczytaj czym jest Wspólnota Krwi Chrystusa?

W naszej parafii  Błogosławionej Doroty z Mątew Wspólnota Krwi Chrystusa powstała   13 maja 2017 roku w Dniu Matki Bożej Fatimskiej – DZIEŃ MISYJNY WKC.Założyła ją p. Lucyna Witek, która została pierwszą animatorką Wspólnoty, pełniąc tę funkcję do 31.12.2017roku. Od stycznia 2018roku  przejęła obowiązki Animatora Diecezji Gdańsk. Tak więc animatorką została p. Urszula Czaplewska.

Wspólnota spotyka się w każdy poniedziałek o godz. 18:30 w kawiarence przy kościele, gdzie na spotkaniu czytane jest Pismo Święte najczęściej Ewangelia  z najbliższej niedzieli  a następnie jest rozważanie przeczytanej Ewangelii, modlitwa uwielbienia i wybór „SŁOWA ŻYCIA” na najbliższy tydzień oraz dzielenie się świadectwami jak żyliśmy wybranym Słowem Życia.   W modlitwie posługujemy się Pismem Świętym, modlitewnikiem do Krwi Chrystusa, brewiarzem  oraz  odmawiamy różaniec/ koronkę oraz Litanię do Krwi   Chrystusa.

Wspólnota Krwi  Chrystusa uczestniczy w każdy piątek w adoracji Najświętszego Sakramentu podczas której odmawiana jest koronka do Krwi Chrystusa, uwielbienie pieśnią oraz litania do Krwi Chrystusa .

W każdą pierwszą niedzielę miesiąca o godzinie 9.00 Wspólnota zbiera się na Eucharystii w jej intencji której oprawę wraz z darami, modlitwą wiernych prowadzi Wspólnota Krwi Chrystusa. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, osoby pragnące zagłębienia się w  czytaniu Pisma Świętego, młode małżeństwa, każdy kto pragnie być blisko JEZUSA i jego Przenajdroższej Krwi.

BŁOGOSŁAWIONA KREW JEZUSOWA - NA WIEKI BŁOGOSŁAWIONA

Opiekunem wspólnoty jest ks. Andrzej Lojtek

Nauka dostarcza radości i pociechy.

Pliniusz Młodszy