Porządek mszy świętych w niedzielę i święta nakazane:
sobota godz. 18.00 - msza z formularza niedzielnego

7:30 - msza poranna
10:30 - Suma Parafialna
10.45 - msza dla przedszkolaków w okresie roku szkolnego  (dolny kościół)

12:00 - msza dla dzieci szkolnych (górny kościół)
13:15 - msza z udziałem kandydatów do bierzmowania
18:00 - msza wieczorna
Dni powszednie8:00, 18:00
możliwość spowiedzi 5 minut przed mszą
środa - 17.30 różaniec po mszy Nowenna do MBNP
czwartek -Adoracja po mszy wieczornej do 20.00 oraz spowiedź

Godziny otwarcia Biura Parafialnego:

wtorek, czwartek 16.00 - 17.30
sobota 10.00 - 12.00

Adres:
ul. Kartuska 349
tel. 58 3-03-99-94

e-mail: pytania@parafiajasien.gda.pl

Numer konta:

Chrzest

ChrzestChrzest święty jest fundamentem całego życia chrześcijańskiego, bramą życia w Duchu i bramą otwierającą dostęp do innych sakramentów. Przez chrzest zostajemy wyzwoleni od grzechu i odrodzeni jako synowie Boży, stajemy się członkami Chrystusa oraz zostajemy wszczepieni w Kościół i stajemy się uczestnikami jego posłania: "Chrzest jest sakramentem odrodzeniaprzez wodę i w słowie" . (KKK, 1213)

ZGŁOSZENIE CHRZTU W BIURZE PARAFIALNYM

Rodzice dziecka zgłaszają się do kancelarii parafialnej w tygodniu przed planowanym chrztem dziecka.

W naszej parafii sakramentu chrztu św. udzielamy w każdą niedziele (wyjątek Niedziela Palmowa i Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego) - o godz. 11.30, żaś obecność na mszy świętej o godz. 12.00 albo o 10.30.

Podczas pierwszego spotkania należy przedstawić: skrócony odpis aktu urodzenia dziecka z USC, dane osobowe rodziców dziecka oraz potwierdzenie zawarcia sakramentu małżeństwa, dane osobowe rodziców chrzestnych (imię i nazwisko, data urodzenia, miejsce zamieszkania).

Rodzice i rodzice chrzestni są zobowiązani do udziału w katechezie oraz pojednania z Bogiem w sakramencie pokuty i pojednania (fakt ten jest potwierdzony na odpowiednich formularzach).

Katecheza odbywa się w sobotę poprzedzającą chrzest po mszy o godz. 18.00 w kościele.

Rodzice chrzestni spoza naszej parafii muszą przedstawić zaświadczenie, iż są wierzącymi i praktykującymi katolikami. Zaświadczenie wydawane jest w parafii zamieszkania chrzestnych.

Rodzice i chrzestni zgłaszają się do zakrystii 15 min. przed Mszą św., podczas której ma się odbyć chrzest, aby przedstawić uzupełnione zaświadczenia oraz złożyć podpisy w księgach parafialnych.

W przypadku, gdy dziecko mające przyjąć chrzest nie należy do naszej parafii, dodatkowo wymagana jest zgoda na chrzest od proboszcza parafii rodzimej.